Biografie

Christopher Maurice Brown se narodil 5. května 1989 v Tappahannocku ve Virginii. Již od malička projevoval zájem o hudbu, kdy poslouchal soulová alba rodičů, později však inklinoval k hip hopu. Zpíval ve sboru v kostele a začal vystupovat v místních talentových soutěžích. Velmi brzy si tak matka všimla synova talentu a společně začali hledat možnost jak získat nahrávací smlouvu. V tu dobu se však musel Chris vyrovnávat i s rozvodem rodičů a s tím, že matčin nový přítel matku týral domácím násilím.

První smlouva přišla v 13 letech, kdy si Chrise všimla Tina Davisová manažerka z Def Jam Recordings. Nabídka smlouvy se však příliš protahovala, takže si Chris nakonec vybral společnost Jive Records a Tina Davisová se stala jeho osobní manažerkou. Jive Records vyhrála i díky tomu, že je nejúspěšnější společností pracující s dospívajícími umělci jako byli Britney Spearsová nebo Justin Timberlake. Chris začal po podpisu smlouvy okamžitě pracovat na prvním albu, které vyšlo v roce 2005.

Zlom v kariéře však přišel až s rokem 2009. Do té doby oblíbený a úspěšný mladík stanul před soudem, kde byl obviněn z domácího násilí. Byl odsouzen za napadení tehdejší přítelkyně Rihanny k podmínečnému trestu a k půl roku prospěšných prací. Spolu s kauzou se však rozpoutal kolotoč rozhovorů, během kterých musel Chris vysvětlovat své jednání. Veřejně se všem omluvil a přijal svůj trest bez sebemenších protestů. I tak to mělo svůj dopad, v Británii bylo zrušeno jeho turné a nesměl ani vystoupit na předávání hudebních cen Grammy 2009.

Chris se však otřepal a vydal se kupředu. V současné době pracuje na čtvrtém albu F.A.M.E., které má vyjít v roce 2011.

Filmografie

Kromě hudby se Chris objevuje i ve filmové branži. V poslední době se dokonce pustil i do filmové produkce, a to konkrétně na filmu Takers, kde si i zahrál.

Seriály:

The O. C. California – 3 epizody v roce 2007

Sladký život Zacka a Codyho  – v roce 2008, zahrál si sám sebe

Filmy:

Stomp The Yard (2007)

This Christmas (2007)

Takers (2010)

Phenom (2012)

Rubriky